środa, 29 października 2014

Podsumowanie wydarzeń zorganizowanych w 2014 r. w Powiecie Łowickim w związku z jubileuszem 100-lecia śmierci wybitnego malarza, Józefa Chełmońskiego (1849 - 1914).

Muzeum w Łowiczu zaprasza na podsumowanie wydarzeń zorganizowanych w 2014 r. w Powiecie Łowickim w związku z jubileuszem 100-lecia śmierci wybitnego malarza, Józefa Chełmońskiego (1849 - 1914). Spotkanie odbędzie się w dniu 7 listopada 2014 r. o godz. 12.00.

W programie:

- podsumowanie wydarzeń organizowanych w 2014 r. w Powiecie Łowickim - Marzena Kozanecka - Zwierz (Muzeum w Łowiczu)

- prezentacja obrazu „Pejzaż z jastrzębiem” oraz pocztówek z reprodukcjami prac artysty z okresu międzywojennego - z kolekcji prywatnych

- prelekcja „Gorące nazwisko” - Monika Nowakowska (Muzeum Miasta Łodzi)

- rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dla dzieci i młodzieży „Cztery pory roku według Józefa Chełmońskiego”

- koncert „Szumki i dumki kresowe...” - w wykonaniu Marty Siewiery (kontralt), Patrycji  Szymańskiej (skrzypce), Julii Laskowskiej (fortepian). Koncert swą tematyką nawiązuje do podróży Józefa Chełmońskiego na Ukrainę i Podole oraz jego zainteresowań kulturą ludową. Teksty oraz zapisy nutowe wybranych utworów pochodzą ze zbiorów Muzeum Lwowa i Kresów.


Wstęp wolny


Projekt dofinansowany z Łódzkiego Domu Kultury w ramach Współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2014 roku.