poniedziałek, 28 października 2019

Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją ,,Łowickie drogi w twórczości Stanisława Żaka'' 25.10.2019


Łowickie drogi w twórczości Stanisława Żaka
25 października w sali barokowej łowickiego muzeum odbyła się promocja książki Stanisława Żaka pt. „Poznajmy Łowicz i okolice”.
Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu pn. „Ludzie z pasją”, realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łowiczu.
Stanisław Żak urodzony we wsi Skaratki, w dorosłym życiu związany z Łowiczem, jest człowiekiem pełnym pasji, żywo interesuje się literaturą i historią, od lat pisze kronikę i wiersze.
W 2018 roku wydał 3 publikacje będące zbiorami wierszy i wspomnień:
„W Skaratkach żyłem” oraz „Łowickie ścieżki” i ostatnia „Poznajmy Łowicz i okolice”. Autor mówił o pracy nad książką i o jej treści, skupiając się głównie na wątkach łowickich i miejscach bliskich jego sercu.
Mogliśmy wysłuchać recytacji wierszy zawartych w publikacji w wykonaniu pań z Klubu Seniora ,,Radość’’:   Władysławy Godziszewskiej, Krystyny Czerwińskiej, Ewy Tomczak, Wandy Zuchory i Krystyny Kunikowskiej. Spotkanie uświetnił występ chóru Klubu Seniora „Radość”.
Organizatorzy spotkania: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu, Klub Seniora ,,Radość' oraz Muzeum w Łowiczu.Relacja ze spotkania z autorem książki ,,Poznajmy Łowicz i okolice'' na portalu lowicz24👇 https://lowicz24.eu/artykul/promocja-ksiazki-poznajmy/832212