środa, 5 września 2018

Program ,,Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych’’


Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu w 2018 r. po raz kolejny starała się o uzyskanie dofinansowania na zakup nowości wydawniczych do biblioteki przystępując do ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa’’ na lata 2016-2020.

Informujemy, że biblioteka otrzymała dotację ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa’’ na lata 2016-2020, Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Dzięki temu zbiory biblioteki będą wzbogacone o ciekawe nowości wydawnicze dla różnych grup czytelników.
,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa’’ jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020. W ramach Programu zdefiniowany został Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego celem jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Poniżej zamieszczamy link do zakupionych NOWOŚCI
zrealizowanych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach
  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
:
                                                                                                                                 
Wykaz wszystkich nowo zakupionych pozycji dostępny jest również 
w zakładce NOWOŚCI na naszym blogu.