środa, 15 marca 2017

DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE - spotkanie z poezją
Dnia 10 marca 2017 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu został zorganizowany ,,DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE'' - spotkanie z poezją o kobietach i dla kobiet.

To kolejne spotkanie z cyklu Ludzie z pasją, do udziału którego Biblioteka zapraszała wszystkich miłośników poezji,  pragnących miło spędzić czas i świętować wspólnie Dzień Kobiet. Była to szansa do zaprezentowania szerszemu gronu odbiorców swojej twórczości.
W czasie spotkania został przeprowadzony konkurs poetycki. 19 uczestników zaprezentowało utwory własne i wiersze innych autorów nawiązujące do tematyki spotkania.  Poezję oceniał m.in. Pan Feliks Walichnowski, zaprzyjaźniony z Biblioteką doktor socjologii, były dziennikarz i nauczyciel akademicki, Członek Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Łowiczu, autor kilkunastu książek z zakresu socjologii i powojennej historii Mazur  i Warmii, również poeta. 

A oto fragment jego recenzji ze spotkania:

10 marca w bibliotece spotkali się pasjonaci poezji. Recytowano wiersze własne i znanych poetów poświęcone kobietom. Miałem zaszczyt uczestniczyć w tym towarzystwie na zasadzie eksperta jury, które nagrodziło najznakomitszych twórców i interpretatorów.(…)
Wiersze dotyczyły postaw kobiet wobec skomplikowanych problemów życia codziennego, troski o rodzinę, ład społeczny i losy kraju. Dominowała miłość człowieka do człowieka i troska o przyszłość dzieci. Pod względem formy zaprezentowano teksty kojarzące się z esejem, pamiętnikiem, fraszką i satyrą i każdy utwór zawierał morał.

dr Feliks Walichnowski