piątek, 25 listopada 2016

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
16 listopada 2016 r.  w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej  w Łowiczu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano o wrażeniach po przeczytaniu książki Umberto Eco „Temat na pierwszą stronę”. W spotkaniu wzięło udział 7 osób. 
Czytelniczki były zgodne, co do tego, że książka nie porywa, ale inspiruje do rozwinięcia i zgłębienia różnych zagadnień. Ciekawostki historyczne wzbudziły zainteresowanie i zafrapowały panie, wiele osób poszukiwało w Internecie potwierdzenia prawdziwości przedstawionych wydarzeń. Stwierdzono, że prasa, zamiast zajmować się rozdmuchiwaniem fałszywych opowiastek, mogłaby właśnie zajmować się przedstawianiem zawiłych spraw z historii. Zagmatwane wątki i obnażenie prawdy o mediach, które „czynią wiadomości” nie napawało pań optymizmem, ale wzbudziło bardzo interesująca dyskusję, co pozwala określić tę książkę, jako inspirującą.
Na zakończenie czytelniczki otrzymały książkę „Senność”, o której będą dyskutować na kolejnym spotkaniu w środę 14 grudnia.