piątek, 15 maja 2015

SZUKAMY SKARBU W BIBLIOTECE - questingowe lekcje biblioteczne dla przedszkolaków.
   W Tygodniu Bibliotek w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu odbyły się dwie lekcje biblioteczne, w których uczestniczyły maluchy z łowickich przedszkoli - Przedszkola nr 2 „Pod tęczą” oraz nr 3 „Pszczółka Maja”. Miały one formę questingowej zabawy. Grupy przedszkolaków idąc tropem wierszowanych zagadek ukrytych w różnych miejscach biblioteki, zwiedziły czytelnię, wypożyczalnię, dowiedziały się jaką działalność kulturalną prowadzi Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu oraz na czym polega praca bibliotekarza.
   Przedszkolaki okazały się niezwykłymi tropicielami, dzięki kolorowym strzałkom szybko odnajdywały koperty, w których znajdowały się zagadki i samodzielnie odczytywały wskazówki. Ostatnia z nich „Odwróć się do tyłu wejdź między regały, tam książki dla dzieci skarb cenny schowały” pomogła znaleźć im skarb. W dziale książek dla dzieci ukryty był koszyk, w którym znajdowała się książka Pawła Beręsewicza  „Zawodowcy” ze specjalną dedykacją autora dla przedszkolaków, oraz  owocowe lizaki. 
  Zabawa bardzo podobała się naszym małym gościom, mamy nadzieję, że wkrótce wrócą do biblioteki z rodzicami po kolejne książki – najcenniejsze skarby.